Imadium

Czy warto zainwestować w drukarkę fiskalną?

Email Drukuj

Jeśli prowadzisz sprzedaż za pomocą programu komputerowego warto rozważyć kupno drukarki fiskalnej. Jest ona droższa od prostej kasy, ale zastosowanie jej ma szereg zalet.

Przede wszystkim drukarka oszczędza Twój czas. W praktyce: kupujesz nowy towar do sklepu; Twoja praca to w przypadku drukarki fiskalnej: wprowadzenie towaru do programu, potem sprzedaż z programu i kliknięcie w przycisk „Drukuj paragon”. W przypadku kasy fiskalnej towar musisz zaprogramować na kasie i w komputerze, a potem również sprzedać na kasie i z programu, czyli 2 razy robisz to samo. I jeszcze trzeba się bardzo pilnować, by sprzedaż na kasie zgadzała się z tą w programie sprzedażowo-magazynowym.

Po drugie drukarka posiada prawie nieograniczoną (np.150tys.) bazę towarów do zaprogramowania, kasa od 1 do 4 tys. w przypadku kas prostych. (zaś kasy systemowe ok. 50 tys. ale te zbliżają się ceną i właściwościami do drukarek, zatem to jest oddzielna sprawa).

I kolejna korzyść: znasz zawsze bieżące stany magazynowe, te bowiem aktualizują się w momencie wystawiania paragonu.

Zatem czy warto kupić drukarkę? To indywidualna sprawa: zależy przede wszystkim od tego, na ile wyceniasz swój czas...

 

Komentarze 

 
#1 RE: Czy warto zainwestować w drukarkę fiskalną?Aneta 2011-03-09 14:45
W przypadku mojego sklepu drukarka zwróciła się bardzo szybko.
Co prawda uczymy się ciągle wykorzystywać kolejne funkcje programu magazynowego, ale już teraz widać, że w momencie kiedy zatrudnimy pracownika do obsługi 'kasy' rozwiązanie w postaci drukarki i programu pozwoli bardzo sprawnie zarządzać pracą.
Nie zastanawiałam się natomiast nad bazą towarową, faktycznie, rośnie bardzo szybko i prostą kasę musielibyśmy wkrótce wymieniać na lepszy model ;-)
Pozdrawiam
Cytować
 

Dodaj komentarzCreated by SoftMatrix