Imadium

Dlaczego nie polecam najtańszej kasy fiskalnej?

Email Drukuj

   Zazwyczaj, gdy klient wchodzi do naszego sklepu, pyta: ile kosztuje najtańsza kasa fiskalna? A ja zwykle odbijam piłeczkę: dlaczego najtańsza? Czy chce kupić najmniej lubianą kasę na rynku, czy najbardziej awaryjną?

Ceny kas na rynku różnią się bardzo między sobą, ale każde urządzenie warte jest swojej ceny. Innymi słowy: im tańsza kasa, tym więcej „jej dolega.” Może to być słaby akumulator albo skomplikowana wymiana papieru, może nietypowe rolki albo instrukcja, z której niczego nie można się dowiedzieć. W końcu przyczyną może być wysoka awaryjność albo po prostu przestarzała technologia. Na rynku sprzedawane są kasy zaprojektowane 10 lat temu i 1 rok temu. Dla przykładu: w sklepie internetowym znalazłam kasę za mniej niż 500 zł brutto. Sam sprzedawca pisze, że to kasa rosyjskiej produkcji, cechuje się bardzo wolnym wydrukiem paragonu i mieszczą się w niej rolki o długości max. 18m, zatem nietypowe. A jak z awaryjnością maszyny? Niestety tego w żaden sposób nie sprawdzimy. Czy warto ją kupić? Wybór należy do Ciebie, ja takich kas jednak nie sprzedaję. Uważam, że nie po to się kupuje urządzenie, by później się z nim męczyć. Wiem z doświadczenia, że klient jest bardziej zadowolony, gdy urządzenie jest nawet droższe, ale bezawaryjne, łatwe i przyjemne w obsłudze. Wtedy nie tylko zadowolimy fiskusa, ale naprawdę usprawnimy sobie pracę.

 

Komentarze 

 
#2 RE: Dlaczego nie polecam najtańszej kasy fiskalnej?Katarzyna 2012-10-09 18:12
Ja stoje właśnie przed wyborem kasy i czytam wszystkie opinie. Dochodze tez do wniosku ze wszystko zalezy od rodzaju dzialalnosci. Jesli sprzedajesz w warzywniaku to szybka i prosta w obsłudze kasa na pewno sie przyda. Ja natomiast mam agencje artystyczna gdzie bede nabijac 2 razy w tygodniu kwote paru stów. Czy potrzebna mi wielka szybkosc i intuicyjny system? podejrzewam ze nie. Ale czekam na inne opinie. Pozdrawiam!!
Cytować
 
 
#1 RE: Dlaczego nie polecam najtańszej kasy fiskalnej?Aneta 2011-02-17 09:43
Bardzo przydatny artykuł. Przysłowie "Chytry dwa razy traci" ma sens nawet przy wyborze kasy fiskalnej.

Zastanawia mnie natomiast w jaki sposób dokonać wyboru odpowiedniego urządzenia, żeby nie przesadzić również w drugą stronę, czyli nie przepłacić. W moim przypadku wybraliśmy drukarkę fiskalną, ponieważ korzystamy z programu komputerowego, który umożliwia współpracę z drukarką i sama sprzedaż odbywa się automatycznie. Wystarczy kliknąć w programie guzik 'fiskalizuj' i drukarka drukuje paragon, a program aktualizuje ilość towaru w magazynie.
Mam jednak poczucie, że na początkowym etapie rozwoju sklepu nie była potrzebna aż taka inwestycja. Jestem ciekawa Waszego zdania.

Pozdrawiam,
Aneta
Cytować
 

Dodaj komentarzCreated by SoftMatrix