Imadium

Musisz kupić kasę fiskalną...?

Email Drukuj

Zazwyczaj to nie jest dobra wiadomość dla Ciebie. Czujesz się przymuszony do wypełnienia obowiązku, jakim jest wprowadzenie kasy fiskalnej. Może traktujesz to jako kolejny kłopot, a może nawet targają Tobą bardziej negatywne emocje...

Nie musi tak być. Z kasą fiskalną możesz się nawet zaprzyjaźnić, tylko zwróć uwagę na kilka drobiazgów przy zakupie urządzenia.

Po pierwsze: Wybierz dobry autoryzowany serwis

Koszty usług mają największy wpływ na koszty eksploatacji kasy, zatem zapytaj o cenę przeglądu okresowego, fiskalizacji, przeszkolenia, programowania, dojazdu i ewentualnie roboczogodziny. Wiele serwisów dopełnia również za podatnika niezbędnych formalności w Urzędzie Skarbowym. Zasięgnij opinii o serwisie u jego klientów, sprawny i szybki serwis jest najważniejszy.

Po drugie: Wybierz odpowiednią kasę

Cena nie jest tutaj najważniejszym kryterium, bowiem zazwyczaj jest ona narzucona przez producenta, więc wszędzie jednakowa dla danego typu kasy, a przy dopełnieniu odpowiednich warunków i tak otrzymasz do 90% zwrotu wartości kasy (maksymalnie 700zł). Z pewnością powinna to być kasa dostosowana do Twoich potrzeb, ale i zaawansowana technologicznie, z wytrzymałym akumulatorem i kopią elektroniczną, co uwolni Cię od składowania papierowych kopii paragonu przez 5 lat.

Po trzecie: Kup ją odpowiednio wcześnie

Kup kasę chociaż 2, 3 tygodnie wcześniej niż wypadnie termin fiskalizacji, pozwoli Ci to bez stresu nauczyć się obsługi urządzenia i „zaprzyjaźnić się z nim”pracując w trybie szkoleniowym, a więc bez żadnych konsekwencji dla pamięci fiskalnej.

 

Dodaj komentarzCreated by SoftMatrix